Марта Русева е шампионка на спринт до 20 години, Апостол Атанасов с бронз в елитната група при мъжете
Златен и бронзов медал спечелиха ориентировачите на „Трапезица 1954“ от Държавното първенството в дисциплината- спринт. Състезанието в Перник предложи изключително бързи маршрути на не особено техничен градски и парков район.
Марта Русева е грабна титлата при жени- 20, след като бе най-бързата от всички 42 състезателки.
При Мъже 21Елит Апостол Атанасов за втора поредна година успя да се класира на трето място.
Още трима представители на клуба намериха място в топ 10- на свойте възрастови групи- Вихра Русева, Яна Петрова и Антон Христов.
Спринтовата щафета на „Трапезица 1954“ в състав: Яна Петрова, Антон Христов, Апостол Атанасов и Яна Илиева, спечели бронзови медали в елитната група.
Квартетът бе сред най-съобразителните и най-бързите през деня и през цялото време се движеше в челната тройка.
Състезанията около Перник бяха и последните контролни стартове за определяне на националните отбори в групите до 16, до 18 и до 20 години. Благодарение на силните си бягания през сезона, Вихра и Марта ще са част от националните отбори на предстоящите международни състезания в Словения и Швеция.
