Спорт

Иво Гърбов от “Ивайло 93” е двоен вицешампион от първенството на страната под 23 години

Два сребърни медала спечели Иво Гърбов от Националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 23 години. Състезателят на великотърновския клуб “Ивайло 93” стана двоен вицешампион в секторите за хвърляния, постигайки лични резултати в две дисциплини. Възпитаникът на треньора Николай Гемижев се класира втори на копие с резултат от 48.86 метра. Шампион е Ангел Димитров от СК “Мизия” с 49,83 метра, бронзът взе Александър Димитров АК “Георги Дъков” с 42.74 м.

Пет сантиметра разделиха Иво Гърбов от титлата на гюле, където изпрати уреда на 13.34 метра.

Златото взе Тодор Петров СКЛА “Добрич”  с13,39 метра, трети е Георги Плачкинов “Дунав-Русе” с 12.45 м.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *