Набори 1952 и 1953 се върнаха в класната си стая след повече от 60 години
Родените през 1952 и 1953 г. някогашни ученици на ОУ „Отец Паисий“ в еленското село Константин се върнаха след 6 десетилетия в класните си стаи. Порасналите вече възпитаници на учебното заведение на бяха влизали там от 60 години.
Те седнаха на своите чинове както преди години и си припомниха интересни случки от училищния си живот. Мили спомени разказаха някогашните малчугани, които влизат за пръв път в училището като първокласници през далечните 1959 г. и 1960 г. Сега те застанаха пред образователната институция с български знамена в ръка и си направиха снимки за спомен.
Организатор на срещата бе Кинка Въчкова, родена през 1953 година. Тя решила да събере на другарска среща своите съученици.
„Като организатор на мероприятия, реших тази година да създам съвместна ученическа среща от нашия набор 1953 и поканя и набор 1952 г. Те до този момент не бяха влизали в ОУ „Отец Паисий“ от завършването“, сподели за „Борба“ Кинка Въчкова.
Над 3000 ученици са завършили основното си образование в ОУ „Отец Паисий“ в Константин, което продължава да обучава деца от създаването си през 1879 г. до днес.
Михаил МИХАЛЕВ
👑 Стартира „Мис и Мистър Бал – Великотърновска област“ 2026! Вижте каква е голямата награда

