Местни ученици с отличия от национален конкурс, посветен на Колю Фичето
Трето място и поощрителна награда спечелиха Сияна Иванова от VI клас и Кристияна Димитрова от VII клас на СУ „Владимир Комаров“ от Националния конкурс „Преминал майстор през земята“ – 2026, организиран от Исторически музей – Дряново, и Община Дряново, посветен на делото на великия български майстор Колю Фичето.
Двете момичета от Велико Търново завоюваха отличията си в раздел „Изобразително изкуство“, мерейки сили със стотици участници от цялата страна. Сертификат за принос и участие беше присъден и на техния ръководител Лазаринка Ганчева.
„Тази година в конкурса участваха над 350 рисунки, което прави отличията на нашите ученици още по-ценни. Поздравления за всички участници и техния ръководител! Вашият талант, труд и творчески дух са повод за гордост и доказателство, че младите хора продължават да съхраняват и пресъздават българските духовни и културни ценности“, споделиха от училището.

Михаил МИХАЛЕВ
