Удължиха частичното бедствено положение във Велико Търново до 21 юни
Продължават аварийно-възстановителните дейности и наблюдението на реките
КМЕТЪТ ИНЖ. Д-Р ДАНИЕЛ ПАНОВ УДЪЛЖИ С 30 ДНИ ОБЯВЕНОТО НА 22 МАЙ ЧАСТИЧНО БЕДСТВЕНО ПОЛОЖЕНИЕ ВЪВ ВЕЛИКО ТЪРНОВО, Дебелец, Килифарево, Церова кория, Присово, Пчелище, Леденик, Шемшево, Шереметя, Малки чифлик и Велчево.
Решението е взето заради необходимостта от продължаване на аварийно-възстановителните дейности след проливните дъждове и наводненията, причинили щети по инфраструктурата и населените места в края на май. Това гласи заповед на градоначалника.
Остава в сила Общинският план за защита при бедствия, както и всички въведени до момента мерки за овладяване на последствията от стихията.
Продължават дейностите по отводняване на засегнатите райони, укрепване на компрометирани участъци, почистване на наноси и свлечени земни маси, ограничаване на достъпа до опасни територии и постоянно наблюдение на нивата на реките и водоемите.
Запазват се и мерките за осигуряване на безопасността на населението.
Продължава и работата на Общинския щаб за защита при бедствия, както и координацията между Общината, пожарната, полицията, „ВиК Йовковци“, доброволното формирование и останалите институции, ангажирани с възстановяването на засегнатите райони.
Галина ГЕОРГИЕВА
Снимка: Община Велико Търново

ЧАСТНОТО или ЧАСТИЧНОТО, защото има разлика