Водещи новиниОбщество

Край на пътешествието: Мартин Алнахас мина 2200 км от Нидерландия до В. Търново с велосипед

След малко повече от 40 дни Мартин Алнахас се завърна във Велико Търново, минавайки разстоянието от 2200 км с велосипед от Нидерландия до България. Поредният преход с колело на великотърновеца вдъхнови много хора през последния месец и половина.

„Около 2200 км с велосипед и пеша. Почивка от шест дни в Мюнхен и още толкова във Вършец. Завършек от Угърчин към Ловеч и Севлиево, Идилево, Буря, Гостилица, Керека, Пушево, Шемшево и Велико Търново“, описва края на приключението си Мартин.

Той е решил да организира неофициална среща на 20 юни от 10.00 часа в парка „Дружба“, за да разкаже какво е преживял по пътя. Младият мъж ще отговаря на всякакви въпроси за дългия преход и за дните, прекарани в палатка и сред природата на различни държави.

с велосипед

Това не е първият подобен преход на Мартин Алнахас. При първия му гурбет в Холандия решава да се прибере вкъщи с колело. Харесало му много, затова започнал да избягва преките пътеки и да кара за удоволствие в различни държави в Европа. Така и до днес. Но интересното е, че той почти винаги съчетава своите приключения с магията на българския фолклор.

Мартин Алнахас е част от Фолклорен колектив „Зора“ в Хага и настоящото му пътешествие го отведе до Мюнхен, където се включи в Международния фолклорен фестивал „На мегдана на другата България“.

Михаил МИХАЛЕВ

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *