„Железничарите“ в трети мач не успяха да удържат аванса си

„Локомотив” „Добруджа” 1:1

В трети пореден мач горнооряховските „железничари“ поведоха в резултата и не успяха да стигнат до победата. Както в домакинството на ПФК „Монтана“, така и в съботното на „Добруджа“, домакините дръпнаха рано, но в самия край на двубоя допуснаха изравняване. Във втория кръг в Разград локомотивци пък допуснаха обрат, а в края на двубоя и загуба. В събота домакините започнаха по-агресивно, но контра на тима от Добрич завърши с удар на Румен Николов в непосредствена близост до вратата на Александров. В 8-мата минута Кристиян Китов разпечата вратата на гостите с шут от пеналта. Асистира му страничният стълб, от който топката рикошира в мрежата на „Добруджа“. До почивката, а и след нея горнооряховчани бяха по-атакуващият отбор, а съперникът им разчиташе на контри. В 85-ата минута Илия Карапетров пропусна да завърши пробив с второ попадение, което да определи крайния победител. Така дойде последната минута от редовното време, в която Михаил Минков засече с глава центриране от ъглов удар и с гол за 1:1 измъкна точката за гостите.

В следващия кръг горнооряховци, които към момента са с две равенства и една загуба, гостуват на едноличния лидер ФК „Царско село”, който има пълен актив от 9 точки.

„Локомотив”: Евгени Александров, Красен Трифонов, Тихомир Трифонов, Иван Пенев (73 С. Иванов), Мартин Сандов, Илия Карепетров (88 Петев), Кристиян Китов, Георги Колев, Петър Чалъков, Здравко Жилов (46 М. Николов), Тихомир Кънев.