4 четения

Победата изкачи домакините отново на върха в класирането

ФК „Д. Оряховица“ – „Росица“ 3:0

С три гола след почивката първенецът на групата прибави нови три точки в актива си. През първата част долнооряховчани играха срещу вятъра и не успяха да застрашат сериозно вратата на гостите от Поликраище. В 57-ата минута Цветан Илиев посрещна отбита топка и я изпрати в мрежата на „Росица“ за 1:0. Дванайсет по-късно атака отдясно завърши с пас към току-що влезлия в игра Тодор Хаджиев, който покачи на 2:0, правейки си подарък за имения ден. 3:0 стана в 79-ата минута, в която защитник на гостите събори Георги Иванов в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Красимир Гавазов бе точен от бялата точка, бележейки трети гол. Най-добрият шанс за поликраищенци се откри пред Стефан Николов, който остана сам срещу вратаря на домакините, но не успя да го преодолее. С успеха долнооряховчани събраха 32 точки и са еднолични лидери в класирането.