8 четения

„Железничарите“ с куп пропуски, несебърци си тръгнаха с точка

ОФК „Локомотив“ – ОФК „Несебър” 1:1

Без победител завърши срещата на стадиона в Горна Оряховица, като по-доволни от крайния изход трябва да са гостите, които се борят за оставане в групата. Мачът започна с минута мълчание в памет на починалия физиотерапевт на „железничарите“ Тодор Статков. Гостите от Несебър създадоха първата опасна възможност в двубоя. Баев се оказа сам срещу Славов, но ударът бе блокиран от защитник. В 23-тата минута домакините откриха резултата. Димитър Юруков стреля отблизо и топката влезе в горния ляв ъгъл за 1:0. „Делфините” бързо изравниха след добре изпълнен фаул от Молдованов. Малко по-късно Юруков пропусна шанс да вкара втория си гол в мача. В края на първата част Жак Пехливанов от отбора „Локомотив” разтресе горната греда с мощен удар. Резултатът остана непроменен до края на полувремето. Домакините започнаха втората част ударно и са наложи на Здравков да спаси удар на Юруков. Друг шут на Юруков пък мина над вратата, Минков и Сандов пропуснаха да се разпишат от удобни позиции. До края вратарят на гостите Славов изби удари на Михайлов и на Михаил Минков, който насочи топката с глава.

ОФК „Локомотив“: Славов, Харизанов, Фиданин, Минков, Т. Трифонов, Минков, Пехливанов (85 Ангелов), Иванов (46 Сандов), К. Трифонов (65 Пенев), Чалъков, Колев, Юруков