10 четения

Два гола на Иван Стоянов и силно първо полувреме на „виолетовите“

Великотърновският тим гостува на ЦСКА на 12 юли, приема „Левски“ на 21 юли

„Етър ВТ“ – „Ботев“ (Гълъбово) 2:1

Победа с 2:1 в контролна среща с „Ботев“ записа в сряда отборът на „Етър ВТ“. Двубоят с втородивизионния тим от Гълъбово се игра на стадиона в Елена, където великотърновци са на подготовка. И двата гола отбеляза Иван Стоянов.

Старши треньорът на „виолетовите“ Росен Кирилов започна срещата с Христо Иванов, Крум Стоянов, Пехливанов, Артюнин, Илиев, Станоев, Апостолов, Руменов, Иван Стоянов, Станев и Боджадж. По различни причини в игра не влязоха Дани Младенов, Никола Колев и новото попълнение Александър Дюлгеров.

Иван Стоянов откри резултата в 10-ата минута, след като бе изведен от Флорент Боджадж сам срещу вратаря на съперника, и откри резултата. 2:0 стана след хубава комбинация на етърци в 40-ата минута, при която Дино Мартинович пусна топката пред вратата към Иван Стоянов и той отблизо се разписа отново. През първата част Боджадж отправи хубав удар, а Мартинович не успя да стреля от добра позиция. Като цяло отборът игра много комбинативно, със смени на ритъма и фронта на атаките.

След почивката за етърци на терена се появиха Господинов, Скерлев, Джамов, Добрев.

През втората част нямаше много възможности пред двете врати, на вратарите не се налагаше често да се намесват. „Ботев” (Гълъбово) стигна до почетен гол от дузпа в 83-тата минута, отсъдена за блъскане на нападател в пеналта.

Следващата проверка на „виолетовите“ е днес от 18 часа в Сливен, където ще срещнат „Ботев” (Пловдив).

В сряда бяха финализирани преговорите и със завърналия се в отбора полузащитник Йордан Апостолов. Халфът подписа договор с клуба за срок от две години. За последно той бе част от „Ботев“ (Враца), за който тим игра в елита миналото първенство.

Междувременно Спортно-техническата комисия на БФС обяви точните дати и часове за първите два кръга в Първа лига. „Етър ВТ“ започва първенството с гостуване на ЦСКА в София, като мачът ще е на 12 юли (петък) от 21:00 ч. на „Българска армия“. Във втория кръг „виолетовите“ приемат „Левски“, а срещата е на 21 юли (неделя) от 21:00 ч. на стадион „Ивайло“.