Тръмбешчани с нова победа, пречупиха дубъла на „Етър ВТ“

Втора победа във втората си контролна среща записа отборът на „Янтра“ (П. Тръмбеш). В сряда възпитаниците на Петър Кръстев надиграха с 2:1 дублиращия тим на „Етър ВТ“. Мачът започна по-добре за гостите, които овладяха централната част на терена и имаха преимущество. Контра на домакините в 15-ата минута обаче им донесе попадение. Ростислав Данчев проби по фланга и подаде остро пред вратата на „виолетовите“, където защитник си вкара автогол, стремейки се да изчисти топката. Попадението даде предимство на „Янтра“, чийто футболисти създадоха още две положения до почивката, но не успяха да ги реализират. През втората част тръмбешчани продължиха да натискат и Александър Миланов покачи на 2:0. В самия край на мача след ъглов удар Христо Кунчев върна едно попадение за етърци.

„Стана много хубав мач, изключително полезна проверка. Доволен съм от представянето на нашия отбор. Тренираме всеки ден и смятам, че се движим в правилна посока“, коментира Петър Кръстев, старши треньор на „Янтра“. Днес воденият от него отбор ще гостува на ОФК „Трявна“, където старши треньор е Илко Трифонов.

Утре пък „виолетовите“ ще пътуват до Ловеч, където ще срещнат местния „Литекс“.