Гол в последните секунди остави без победител великотърновското дерби в женската „А“ група

Без победител завърши второто за сезона хандбално дерби на Велико Търново в женската „А“ група. В ДКС „В. Левски“ отборите на „Етър-64“ и ХК „Търновград“ изиграха оспорван мач от шестия кръг на първенството, който в крайна сметка приключи наравно 26:26. Финалът на двубоя бе драматичен. Гол на Емилия Самуилова 40 секунди преди края донесе равенството на символичните гостенки. В последната атака Александра Замишляк на два пъти отправи удари от дистанция, но първият беше отразен от Гери Александрова, а вторият премина край вратата…

Преди почивката етърки имаха предимство, като в 22- ата минута преднината им бе шест гола- 11:5, а паузата дойде при 13:9.

В тези минути хандбалистките на „Търновград“ стреляха неточно и  правеха много пропуски в атака.

Второто полувреме тръгна добре за етърки, които запазиха аванс от пет попадения до 18:13 в 41- ата минута. При този резултат състезателките на Зоя Стефанова се вдигнаха и върнаха интригата с пет безответни гола, довели до 18:18.

Последваха две серии от по три попадения за воденият от Маги Христова тим, които дръпна с 26:23 четири минути преди края. В отговор ХК „Търновград“ започна да стопява пасива, възползвайки се от грешки в атака на символичните домакини, и в крайна сметка в заключителните секунди стигна до точката…

Най-резултатна за етърки бе Мария Спирдонова със 7 гола, Замишляк и Веселина Иванова добавиха по  5. За ХК „Търновград“ – Йоана Костова вкара 9 попадения, а Екатерина Стефанова допринесе с 6.

Равенството във Велико Търново дойде дюшеш на защитаващия титлата си ХК „Бяла“, който спечели гостуването си на ХК „Васил Левски“ с 34:23 (17:7). С успеха шампионките оглавиха еднолично класирането с 10 точки, пред ХК „Етър- 64“ с 9 точки, ХК „Търновград“ със 7 т., ХК „Свиленград“ с 6 т., ХК „Васил Левски“ с 2 т. и ХК „Сливница“ с 0 т.

„Етър- 64“: Десислава Николова, Миглена Христова 3, Мария Спирдонова 7, Данислава Петрова 2, Александра Замишляк 5, Веселина Петрова 5, Гергана Ефтимова 4 (Виктория Георгиева, Мария Цветанова, Траяна Стоянова, Анета Мучинова, Камелия Кузнецова, Полина Стоянова, Даниела Стефанова, Ванеса Соколова).

ХК „Търновград“: Гергана Александрова, Йоана Костова 9, Деница Иванова 2, Емилия Самуилова 4, Петя Кръстева 5, Екатерина Стефанова 6, Елица Георгиева 4 (Карина Махлянова, Дария Иванова, Боряна Георгиева, Никол Русева, Камелия Павлова, Клара Трифонова).