Стефан Петков от годжу карате клуб „Алеко“ е спортист номер 1 на Община Свищов за 2022 година

На 24 януари, на тържествена церемония в салона на ПБНЧ „Еленка и Кирил Д. Аврамови – 1856“, в град Свищов бяха наградени най-добрите спортисти на Общината за 2022 година. Отличията на състезателите бяха връчени от кмета на Свищов, председателя на ОбС – Свищов, представители на общинското ръководство и Общински съвет – Свищов. На събитието бяха наградени и бивши спортисти на град Свищов, постигнали високи резултати в Олимпийски, Световни, Европейски и Балкански първенства.

В класацията състезателите бяха наградени по категории, както следва:

___________

МЛАДИ И ПЕРСПЕКТИВНИ СЪСТЕЗАТЕЛИ НА 2022 ГОДИНА

  1. Иван Чунев – състезател СК „Джудоспорт“, треньор: Севдан Златанов
  2. Дейвид Радков – състезател СК по хокей на трева и флорбол „Дунав“, треньор: Радко Радков
  3. Ивайло Мухтаров – състезател СК по хокей на трева и флорбол „Дунав“, треньор: Радко Радков
  4. Златина Борисова – състезател Годжу Карате Клуб „Алеко“, треньор: Марин Маринов
  5. Сияна Боболова – състезател Годжу Карате Клуб „Алеко“, треньор: Марин Маринов
  6. Ния Калушкова – Спортен Карате Клуб „Академик“, треньор: Митко Божанов
  7. Стефани Люцканова – състезател Хандбален Клуб „НОВЕ-99“, треньор: Христо Христов
  8. Любомир Петров – състезател Хандбален Клуб „НОВЕ-99“, треньор: Христо Христов
  9. Валентин Митев – състезател СК „Болг“, треньор: Мартин Минков
  10. Кристиана Пенчева – състезател СК „Болг“, треньор: Мартин Минков
  11. Никол Романова – състезател СК „Олимпия“ с. Морава, треньор: Колю Колев
  12. Денис Курдов – състезател СК „Олимпия“ с. Морава, треньор: Колю Колев
  13. Мартин Александров – състезател ССКТМ НОВЕ-2018, треньор: Мирослав Колев
  14. Виктор Абаджиев – ОФК „Академик“, Детско-юношеска школа
  15. Любослав Георгиев – ОФК „Академик“, Детско-юношеска школа
  16. Мария Сандулова – ОФК „Академик“, Детско-юношеска школа
  17. Милан Миланов – ОФК „Академик“, Детско-юношеска школа
  18. Ирен Георгиева – ОФК „Академик“, Детско-юношеска школа
  19. Юзджан Алиманов – ОФК „Академик“, Детско-юношеска школа
  20. Ангел Ангелов – ОФК „Академик“, Детско-юношеска школа
  21. Виктор Янков – ОФК „Академик“, Детско-юношеска школа
  22. Иван Пантелеев – ОФК „Академик“, Детско-юношеска школа

___________

ОТБОР НА 2022 ГОДИНА

  1. Отбор по хокей на трева до 18 години на СК Хокей на трева „Дунав“ с мениджър Николай Марков.

___________

МЕНИДЖЪР НА 2022 ГОДИНА

  1. Николай Марков – Отбор по хокей на трева СК Хокей на трева „Дунав“

___________

ТРЕНЬОР НА 2022 ГОДИНА

ТРЕТО МЯСТО

Колю Колев – треньор по силов трибой в Спортен клуб „Олимпия“ с. Морава, подготвил през 2022 г. състезателя Борислав Борисов

ВТОРО МЯСТО

Севдан Златанов – треньор по Джудо в Спортен клуб „Джудоспорт“ Свищов, подготвил Марио Маринов

ПЪРВО МЯСТО

Марин Маринов – треньор в Спортен клуб Годжу Карате клуб „Алеко“ Свищов, подготвил състезателите Стефан Петков

___________

ЗА ЗАСЛУГИ

На основание чл. 6, ал. 1, т. 9, чл. 64, чл. 65 от Наредбата за символите, почетните знаци и отличията на Община Свищов и за постигнати високи професионални успехи и издигане авторитета на град Свищов се удостояват с почетната награда „ЗА ЗАСЛУГИ“ следните спортисти:

  1. Участниците в Олимпийски игри

– Анелия Йорданова

– Тодор Тодоров

  1. Участниците на Световно първенство

– Стефан Трифонов

– Иван Гърчев

– Пламен Хаджиев

  1. Участниците на Европейско първенство

– Тоня Христова

– Лора Сарандева

– Йордан Христов

– Мейджан Бакалова

  1. Участниците на Балканско първенство

– Мариета Цветанова

  1. Участниците на Републиканско първенство

– Петко Петков

– Станимир Проданов

– Димитър Сарандев

– Величка Плачкова

– Николай Константинов

  1. Заслужилите спортни деятели

– Никола Тодоров – майстор на спорта по плуване

– Генчо Стоянов – дългогодишен председател на ДФС „Академик“ – Свищов

___________

10-ТЕ НАЙ-ДОБРИ СПОРТИСТИ НА 2022

от ДЕСЕТО към ПЪРВО място:

  1. Велизар Якимов – Клуб по тенис на маса „Академик 2001“, треньор: Марио Якимов
  2. Божидар Ганев – Спортен Карате клуб „Академик 2001“, треньор: Митко Божанов
  3. Яница Иванова – Хандбален клуб „Нове-99“, треньор: Величка Плачкова
  4. Гергана Иванова – Спортен клуб „Джудоспорт“, треньор: Севдан Златанов
  5. Ева Миланова – Годжу карате клуб „Алеко“, треньор: Марин Маринов
  6. Пресиан Вачев – Клуб по тенис на маса „Академик“, треньор: Марио Якимов

Божидар Матеев – Общински футболен клуб „Академик“, треньор: Тодор Борисов

Даниел Стефанов – СК Хокей на трева „Дунав“, треньор: Николай Марков

  1. Милен Петров – СК „Болг“, треньор Мартин Минков
  2. ТРЕТО МЯСТО

Борислав Борисов – Спортен клуб „Олимпия“ с. Морава, треньор: Колю Колев

  1. ВТОРО МЯСТО

Марио Маринов – СК „Джудоспорт“, треньор: Севдан Златанов

  1. ПЪРВО МЯСТО

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *