Водещи новиниОбщество

Обновиха района около Люлката на любовта

Две информационни табели вече упътват към най-романтичната атракция във Великотърновско

 

ЛЮБИМАТА ДЕСТИНАЦИЯ ЗА ВЛЮБЕНИ В СТАРАТА СТОЛИЦА – Т.НАР. ЛЮЛКА НА ЛЮБОВТА, БЕ ПОДМЕНЕНА,

ЛЮБИМАТА ДЕСТИНАЦИЯ ЗА ВЛЮБЕНИ В СТАРАТА СТОЛИЦА – Т.НАР. ЛЮЛКА НА ЛЮБОВТА, БЕ ПОДМЕНЕНА, Две информационни табели вече упътват към...а районът около нея – почистен и освежен. Атракцията доби популярност по време на пандемията от коронавирус, когато хората търсеха глътка свеж въздух и бягство от реалността. Тя е част от пешеходния маршрут кв. „Асенов“ – Гарга баир – местност Каменец – с. Арбанаси, върху който в продължение на два месеца доброволци от туристическо дружество „Трапезица – 1902“ работиха за обновяването му.

За улесняване достъпа на туристите ентусиастите направиха 130 стъпала и оформиха четири къта за отдих. Съдействие в дейностите за Люлката на любовта оказали представители на Алпийски клуб „Трапезица – 1957“. От клуба по пешеходен туризъм пък се погрижили за почистването от клони и храсти, както и за поставяне на лентовата маркировка.

„Изработени и монтирани са две информационни табла, на които е представена кратка историческа справка за Арбанаси и района. Предоставиха ни ги от Регионален исторически музей – Велико Търново. Описани са и други пешеходни маршрути от Велико Търново до Арбанаси. Поставени са и 30 указателни табели по маршрута“, коментира Георги Димитров – секретар на ТД „Трапезица 1902“.

Той съобщи също, че комплекс „Арбанашки хан“ е подкрепил проекта с финансиране.

Люлката на любовта неколкократно ставаше жертва на вандали, които режеха въжетата й. Въпреки това ентусиасти възстановяваха щетите и осигуряваха възможност на всеки, който желае, да се докосне до дестинацията и да се порадва на магична гледка към Велико Търново. Локацията стана притегателна точка за много влогъри, пътешественици из страната и младоженци, които избират да проведат именно там своята сватбена фотосесия.

До атракцията се стига от първия разклон за Арбанаси, а преходът отнема около 30 минути.

Галина ГЕОРГИЕВА

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *