57 четения

Втора шампионска титла за горнооряховския „Локомотив“ и 11-годишните са N 1 в родния хандбал

След 19-годишните и 11-годишните „локомотивци” завоюваха шампионска титла на страната по хандбал. Девет отбора участваха във финалите на първенството, които се изиграха от 7 до 9 май в спортна зала „Никола Петров”. Сред тях бяха и тимовете на двата горнооряховски клуба – „Локомотив” и „Раховец”, които стигнаха до четворката, разпределила медалите. „Локомотив” се класира на първо място в своята група като победи последователно „Добруджа” с 16:4 (8:0), ХК „Кубрат” 18:7 (11:5) и ХК „Шумен 61“ с 16:2 (7:1). В другата група „Раховец” остана на втора позиция и двата горнооряховски отбора се срещнаха на полуфинала, който бе спечелен от „железничарите” с 13:4 (6:1). В другия полуфинал ХК „Опака” отстрани ХК „Шумен 61”.

В мача за златните медали домакините не оставиха съмнение кой е най-добрият отбор на турнира. Те спечелиха срещата със 17:10 (8:4) и вдигнаха шампионската купа.

В мача за бронзовите медали „Шумен 61” се наложи над „Раховец” с 19:6. На пето място остана „Добруджа”, шести са „Левски”, седми „Кубрат”, осмото място е за „Локомотив” (Каспичан), деветото за момчетата на „Етър-64”.

Вратарят на „Локомотив” Християн Колев бе обявен за най-добрия на своя пост, съотборникът му Даниел Арнаудов за най-добър защитник.

В идеалната седмица на турнира място намериха Християн Колев, Стефан Георгиев и Георги Василев от „Локомотив” и Светослав Иванов от „Раховец”.

Победителите бяха наградени от кмета на община Г. Оряховица инж. Добромир Добрев.

За шампионите играха: Християн Колев, Теодор Йовчев, Мартин Костадинов, Георги Василев, Кристиян Костадинов, Стефан Георгиев, Велизар Драганчев, Иво Иванов, Ивайло Стефанов, Димитър Калушков, Даниел Арнаудов, Константин Бакалов.