6 четения

Символичните домакини издържаха едно полувреме в Д. Оряховица

„Юнак“ – ФК „Д. Оряховица“ 1:6

На новия терен в Долна Оряховица се изигра футболната среща, белязана с шест попадения. Тодор Хаджиев завърши самостоятелна акция в 30-ата минута с изстрел от движение за 0:1 в полза на символичните гости. Секунди по-късно Кристиян Владов от отбора на „Юнак“ преодоля и вратаря на долнооряховчани, но би в аут. Втората част тръгна с много красив гол на Иван Петров, който от въздуха прати топката в горния ляв ъгъл от дистанция над 30 метра. Мартин Кожухаров намали на 1:2 в 61-вата минута, колкото да раздразни първенците на групата. Тодор Хаджиев излъга и стража на мерданчани за 1:3 в 65-ата минута. Три по-късно Иван Колев с ножичен удар вдигна на 1:4, а за 1:5 точен бе Йордан Петров. Крайното 1:6 фиксира Трифон Минков в 77-ата минута, засичайки пас пред голлинията. За гостите много усилия в атака положи Иван Иванов, но нямаше шанс да се разпише.