Трета поредна победа за горнооряховци, Евгени Александров отново спаси дузпа | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

Трета поредна победа за горнооряховци, Евгени Александров отново спаси дузпа

Публикувана на: 08.10.2018г. 391 прегледа

„Литекс“ – „Локомотив“ 0:1

Трета поредна победа записа отборът на „Локомотив“ в първенството на Втора лига под ръководството на треньорския тандем Марин Байчев – Биан Саид. Двамата поеха тима след раздялата с Тодор Киселичков и правят впечатляваща серия. В неделя „железничарите“ удариха „Литекс“ насред Ловеч, а вратарят Евгени Александров отново хвана решаваща дузпа. Единственото попадение беше дело на Мартин Николов, който стреля отдалеч, топката рикошира в противник и спря в мрежата на домакините в 60-ата минута.

През първото полувреме „оранжевите“ имаха превъзходство на терена, но в 16-ата минута Добромир Бонев излезе сам срещу вратаря на гостите, но пропусна. В 33-тата минута домакините пропуснаха дузпа, като удар от бялата точка на Илиян Капитанов беше спасен от Евгени Александров. За него това е второ решително спасяване на наказателен удар през миналата седмица, след това срещу „Струмска слава“ за 1:0.

Човек от щаба на гостите пък беше изгонен от рефера Валентин Станчев след протестите за дузпата.

Втората част започна подобно на първата, но в 60-ата минута Мартин Николов стреля силно от над 30 метра, последва рикошет в играч на „Литекс“ и топката спря в мрежата на ловчанлии. До края домакините натиснаха, но без да имат чисти положения.

След третата поредна победа горнооряховчани имат 14 точки, заемайки седмо място.

„Локомотив”: Евгени Александров, Тихомир Трифонов, Иван Пенев, Йордан Петев, Мартин Сандов, Мартин Николов, Ивайло Тодоров, Димитър Калчев, Красен Трифонов, Петър Чалъков, Димитър Юруков.