5 четения

„А“ хандбална група – жени: Хандбалистките биха в здрав мач в Шумен, Йонка Генчева похвали момичетата

Хандбалистките на „Етър-64“ записаха успех при гостуването на ХК „Шумен-98“ с 24:19 (11:12) и ще зимуват на втора позиция в женската „А“ група с 11 точки. Есенен първенец е защитаващият титлата си „Бъки“, разгромил последния в класирането „Ники спорт“ с 40:21 (17:5) в Габрово, и събрал общо 12 точки след седем изиграни кръга.

В Шумен великотърновки направиха много силен мач, особено в защита, като с отлични изяви вратарката Денислава Николова отчая домакините. Първото полувреме беше много оспорвано и вървеше гол за гол, но домакините все пак се оттеглиха с аванс от 12:11. Гостенките започнаха по-добре втората част и между 36-ата и 42-ата минута успяха да изградят аванс от четири гола при 18:14, а след това до края контролираха двубоя, въпреки че останаха без опитната си състезателка Соня Богданова, получила червен картон.

Успехът не „виолетовите“ е още по-впечатляващ с оглед и на факта, че 8 пъти бяха с човек по-малко на полето заради наказания, докато на домакините това се случи само веднъж. Данислава Петрова завърши с 8 гола за победителките, а Кристина Караманлиева добави 5 попадения. Кръстина Касабова беше лидерка на шуменки с 11 попадения, а румънската звезда на домакините Юлияна Таче вкара едва 3 гола, като поне половин дузина пъти не успя да преодолее Десислава Николова, останала очи в очи с нея.

„Пълно раздаване на всички момичета, стъпиха много здраво, изиграха страхотен мач и заслужиха победата“, коментира старши треньорът на етърки Йонка Генчева.

В последния мач от кръга ХК „Свиленград“ разгроми ХК „Поморие“ с 35:20 (21:8) и с 9 точки излезе на трето място, на точка пред ХК „Шумен-98“. Първенството се подновява на 19 януари.

„Етър-64“: Д. Николова, М. Христова 4, Д. Асенова 1, С. Богданова 1, А. Симеонова, М. Йорданова 4, Д. Петрова 8 (Кр. Караманлиева 5, П. Кръстева 1).