Младият свищовски тим бе надхитрен на свой терен

„Академик“ – „Ботев“ (Лук.) 0:2

Домакинска загуба претърпяха свищовските футболисти от опитния тим на „Ботев“ (Луковит). Гостите действаха внимателно, не оставяха шансове в атака на младите си съперници и чакаха своя момент, за да наклонят везните в своя полза. Получиха го в минута, в която грешка в централната част на терена им позволи да овладеят топката и да организират контра в разредената отбрана на „студентите“. Петър Иванов стана сам срещу вратаря на домакините и вкара за 0:1 в 57-ата минута.

Второто попадение падна по сходен начин, като отново защитата на „Академик“ бе пробита през центъра и Атанас Василев се разписа в 77-ата минута.

„Слаб мач на целия отбор. Не направихме нищо от това, което работим на тренировките. Не създадохме чисто положение в атака, отправихме само далечни удари и имахме няколко разбърквания в наказателното поле на „Ботев“. Съперникът ни дебнеше и се възползва още от първата ни грешка, за да открие резултата“, заяви наставникът на „Академик“ – Стефан Трайков.