13 четения

Повече от час гостите от Българско Сливово се защитаваха успешно във Върбовка

„Спортист“ (Върбовка) – „Бенковски“ 3:0

Цяло първо полувреме гостите от Българско Сливово удържаха натиска на тима от Върбовка, бранейки се организирано и умно. Успешното им противопоставяне продължи и през второто полувреме, като чак в 68-ата минута отбраната им се пропука фатално. След пробив отдясно се стигна до наказателен удар в полза на „Спортист“, реализиран хладнокръвно от капитана на отбора Георги Куюмджиев. Попадението не пречупи футболистите на „Бенковски“, които продължиха да дават сериозен отпор. Натискът им в края на мача доведе до няколко разбърквания в пеналта на домакините, след едно от които обаче те отговориха с бърза контра. Искрен Мирославов овладя топката в средата на терена и напредна през защитата на съперника. Пробивът му в 85-ата минута завърши с точен изстрел за 2:0. Нов негов рейд в 90-ата минута завърши с нарушение и втора дузпа, отсъдена от рефера Даниел Генчев. Отново Георги Куюмджиев се нагърби с изстрела от бялата точка и не сбърка – 3:0.