Седем златни медала за „Инвикта“ от „Перник Леон Оупън”

Седем състезатели, седем златни медала и трето място в отборното класиране. Това е равносметката на ТК „Инвикта” от участието в международния таекуондо турнир „Перник Леон Оупън”. В спортна зала „Борис Гюдеров” в Перник, се събраха подрастващи спортисти в четири възрастови групи деца Baby group (4-6 г.), деца I група (7 – 9 г.), деца II група (10 – 11 г.) и кадети (12 – 14 г.) в класове А и Б.

ТК „Инвикта” взе участие в турнира с 6 състезатели в клас Б и 1 в клас А и се завърна със седем златни медала и отборна купа за трето място в клас Б, където най-малкият участник бе Ростислав Песаров в категория Baby group до 18 килограма. Рости е само на пет години, но вече може да се радва на златния медал, който завоюва с много добра игра. Илиян Песаров при децата в категория до 21 кг стигна до златото след две безапелационни победи. Ивайло Йорданов в категория до 33 кг също спечели златен медал с много силна игра. Последният състезател при децата бе Марин Млеченков в категория до 44 кг, който след много силна финална среща също се окичи със златото. При кадетите Цветелин Дурчев в категория над 65 кг и Николай Млеченков в категория до 61 кг станаха шампиони след силни и оспорвани срещи.

В клас А Радослав Шабанаков е първи при децата в категория до 33 кг, след четири безапелационни победи.