10 четения

Дебелчани минаха с лекота през Добри дял

„Вихър“ – „Ботев“ (Дебелец) 0:5

Очаквана победа постигна един от лидерите в класирането на групата при гостуването на последния „Вихър“ и продължава да съхранява шансове за първото място. На терена в Добри дял дебелчани забиха пет безответни попадения, като можеха да отбележат поне още толкова. Първият гол падна след близо половин час игра и бе дело на Николай Стайков. В 37-ата минута Анатоли Йорданов покачи на 0:2, а в 66-ата Светослав Козарев бе точен за 0:3.

Николай Стайков се разписа за втори път в срещата в 70-ата минута, пет по-късно Генчо Генчев доведе резултата до 0:5. В класирането „Ботев“ е втори с 55 точки, на две след първия ФК „Д. Оряховица“. В следващия кръг дебелчани са домакини на „Олимпиакос“ (Никюп), а в последния посрещат именно долнооряховчани.