16 четения

С точни удари Самуил Иванов и Бай Иван осигуриха успеха на мерданчани

„Юнак“ – „Вихър“ 3:1

В мач, изигран без напрежение, домакините от Мерданя победиха с 3:1 последния в класирането – „Вихър“. Голмайсторът на „Юнак“ Самуил Иванов се отличи с две попадения, едно добави Иван Иванов – Бай Иван. Двубоят тръгна с ранен гол на Самуил Иванов, който като цяло трудно бе спиран от отбраната на гостите от Добри дял. Те обаче бързо отвърнаха на удара. Цветомир Цонев видя, че вратарят на домакините е излязъл напред, и технично го прехвърли буквално от централната линия на терена за 1:1 в 18-ата минута. Бай Иван завърши атака на мерданчани в 33-тата минута за 2:1 и паузата дойде при този резултат. След нея съперниците намалиха темпото, но все пак падна още едно попадение. Заби го Самуил Иванов в 73-тата минута.