19 четения

Осем медала за „Браун тим“ от Държавното първенство по колоориентиране, Велина Вълова стана шампионка на спринт

Осем медала спечелиха състезатели на „Браун тим“ от индивидуалните стартове на Държавното първенство по колоориентиране. Надпреварата бе организирана от другия великотърновски клуб „Трапезица- 1954“ с подкрепата на Община В. Търново и кметство Ново село.

В дисциплината спринт (5,3 километра), председателят на „Браун тим“ Николай Димитров се класира трети, съотборникът му Петър Папункьов е четвърти, а Марин Марков – шести в елитната група при мъжете. На дълга дистанция (19,1 км) Димитров и Папункьов отново са трети и четвърти. И в двете дисциплини шампион стана Станимир Беломъжев от „Хемус“ (Троян).

При жени 21 елит Велина Вълова донесе шампионска титла на „Браун тим“ на спринт (3,8 км), пета е съотборничката й Стефания Димитрова. На дълга дистанция Вълова остана четвърта, а Димитрова е шеста.

При момичетата до 14 години на спринт Дария Стаменова от „Браун тим“ се окичи с бронз, а при момчетата в същата възраст Йордан Стоянов от „Трапезица- 54“ е четвърти.

Николай Генов от „Браун тим“ стана вицешампион на спринт до 18 години, Станислав Йорданов от същия клуб е четвърти. Съотборникът им Боян Маринов е сребърен медалист на в същата дисциплина при мъже 40.

На дълга дистанция Маринов се подреди трети, следван от Калин Пенчев. При жени 20 на дълга дистанция Теодора Табакова от „Браун тим“ финишира втора.

За клуба домакин „Трапезица-1954“ Радослава Кузманова се окичи със злато при жени 40.