„Железничарите“ записаха важен успех, но в последните минути бяха на косъм от изравняване

„Локомотив“ – „Ботев“ 3:2

Втора победа от началото на сезона записаха горнооряховските локомотивци. Срещу тима от Гълъбово домакините започнаха агресивно, наложиха дълбока преса и рано излязоха напред в резултата. Атанас Фиданин реализира дузпа в 9-ата минута, отсъдена заради игра с ръка на Чанев. Малко по-късно главният съдия Християна Гутева отмени гол на „железничарите” поради фаул на Христов срещу противников играч. Райчев бе много близо да удвои за „черно-белите”, но ударът му мина на сантиметри от гредата. В отговор Винков центрира към Карадайъ, но нападателят стреля право в ръцете на Василев. В 37-ата минута Райчев намери с отлично центриране по диагонала Чалъков, който с прецизен удар с глава удвои за домакините. В първите секунди на второто полувреме Славков се възползва от грешка в защитата на гостите, като с шпагат докосна топката, пращайки я в мрежата на Вълков за 3:0. Наставникът на гостите от Гълъбово реагира с три смени и постепенно тимът му овладя централната част на терена.

Димитър Алексиев бе много близо да намали резултата, но изстрелът му с глава мина встрани от дясната греда. Василев изби удар на Смилков, но в 68-ата минута Димитър Алексиев върна един гол за гостите със задна ножица. При следваща атака Иво Харизанов изби удар на Исус Ангелов пред голлинията. В 81-вата минута Зотев намали на 3:2 с удар от границата на наказателното поле, който не остави никакви шансове на Василев. До края на мача „Ботев” (Гълъбово) натисна за изравнителния гол, но резултатът остана непроменен.

„Локомотив”: Василев, Харизанов, Тодоров, Минков, Фиданин, Райчев (90’+2 Рамадан), Пехливанов, Чалъков, Славков (65’ Колев), Стефанов (82’ Сандов), Христов.