32 четения

11 отличия и купа за младите борци на „Локомотив“ от турнир в Средец

11 медала, един от които златен, спечелиха състезателите на горнооряховския клуб по борба „Локомотив” от 15-ия открит турнир по свободна борба в памет на олимпийския шампион змс Продан Гарджев. Участваха над 130 млади борци от 15 отбора във възрасти подготвителна група, деца, момчета, момичета, кадети и кадетки.

„Локомотив” се включи с 15 състезатели, които донесоха на клуба второто място в отборното класиране. На първо място се класираха домакините от клуба в Средец, а трети останаха борците на Стара Загора.

Шампион за втора поредна седмица става Дениз Ахмедов в категория до 30 кг на подготвителната група. Негов подгласник е съотборникът му Даниел Михайлов.

В същата възраст, но в кат. 28 кг, Илиан Ангелов е втори, а Мартин Цонев донесе още един сребърен медал за „Локомотив” в кат. 35 кг.

Във възраст деца Стефан Николов спечели сребро до 42 кг, а трето място в същата категория зае съотборникът му Мартин Милев.

При 47-килограмовите Георги Николов направи три победи до финала, но там отстъпи на Стоян Сашев от Средец и се задоволи със сребърния медал. В същата категория съотборникът му Николай Ангелов е трети.

При момчетата до 57 кг имаше горнооряховска схватка за бронзовия медал. Спечели го Николай Момъков, който надви Емил Ангелов.

До 75 кг Мартин Маринов също трябваше да се задоволи с бронзов медал.

В групата на кадетите Денислав Пашов е втори до 55 кг. Той отстъпи само на медалиста от Европейското първенство Станислав Минчев от Средец.