71 четения

Първа професионална лига, Първи кръг: Фалстарт за „виолетовите“ в първенството, загубиха лошо в „Царско село“

ФК „Царско село“ – „Етър ВТ“ 3:0

С тежка загуба стартира отборът на „Етър ВТ” новия сезон в Първа лига. „Виолетовите“ паднаха с 3:0 като гости на ФК „Царско село”. Това е най-лошото начало на сезона за великотърновци след завръщането в елита.

През 2017/2018 г. отборът падна от „Локомотив“ (Пловдив) с 1:2, като мачът бе в Ловеч. Следващия сезон етърци загубиха минимално с 1:0 като гости на шампиона „Лудогорец“ в Разград, а миналото лято направиха 2:2 с „ЦСКА – София” в столицата.

Във вторник наказаните Яни Пехливанов и Кацаров определено липсваха в защита, халфовете и нападателите обаче също не бяха на очакваното ниво. Възпитаниците на Любо Пенев влязоха в срещата далеч по-агресивно и в първия половин час тотално превъзхождаха. Още до 8-ата минута Борис Галче на два пъти обстреля вратата на Христо Иванов, макар и неточно.

В 14-ата минута след центриране на Галчев от пряк свободен удар Марков с глава прати топката в мрежата, но попадението правилно бе отменено поради засада. Така се стигна до 20-ата минута, когато центриране отляво на Божидар Васев не бе изчистено добре от Скерлев и Кордейро от движение я заби неспасяемо в мрежата на великотърновци за 1:0. Две минути по-късно имаше нова ситуация, когато Сисе с глава изпревари вратаря, но топката мина до гредата. В 31-вата минута Будинов се измъкна от пазача си и принуди Христо Иванов да вади топката в корнер.

В 35-ата минута етърци получиха единствения си шанс да се върнат в мача преди почивката. Никола Колев изведе Милчо Ангелов, той потърси надясно Кольо Станев, но ударът на юношата по диагонала нямаше точност.

Второто полувреме започна с нов студен душ. В 47-ата минута след поредното центриране от фаул Мариян Иванов не можа да опази Антонио Георгиев, който отблизо се разписа за 2:0. Последва удар на Будинов с глава в гредата. Още в следващата 53-та минута Пламен Крачунов загуби топката и спря Сисе с фаул, който му донесе втори жълт и червен картон.

Останали в намален състав и с два гола пасив, етърци чак сега се разиграха и отправиха три поредни точни удара. Първо Антон Огнянов стреля от фаул, но вратарят, макар и трудно, парира. В 63-тата минута пък се заформи голямо меле пред вратата на домакините, в което Милчо Ангелов отправи два последователни удара от упор, спасени от вратаря.

Лошата вечер обаче продължи с автогол на Скерлев след удар с глава на Стефан Христов, при който топката се отклони от гърба на бранителя във „виолетово“. В 77-ата минута, когато след бърза атака отдясно на Иван Михайлов Мариян Иванов стреля, но след рикошет топката излезе в корнер. В самия край „Царско село” можеше да постигне и четвърто попадение, но силният далечен удар на Антонио Георгиев бе уловен от Христо Иванов.

„Етър ВТ”: Христо Иванов, Кольо Станев, Иван Скерлев, Пламен Крачунов, Георги Купенов, Мариян Иванов, Никола Колев (78 Иван Петков), Даниел Пехливанов (75 Иван Михайлов), Антон Огнянов, Валентин Йосков (57 Стелиян Добрев), Милчо Ангелов.