Спорт

Зрелищен успех на „виолетовите” футболни надежди

„Етър ВТ“ – „Спартак“ 3:2

Димитър Байдаков с два гола и дузпа

Много хубав мач изигра дублиращият тим на „Етър ВТ” при дебюта си в Северозападната трета лига. Играчите на треньора Марин Стефанов победиха доскорошния участник в профeсионалния футбол „Спартак” (Плевен) с 3:2 след двуседмичната карантина.

Гостите, в чиито редове има опитни футболисти като Ивайло Раденцов, Петър Ванков и Ивайло Иванов, поведоха в резултата още с първата си атака. В 5-ата минута Айвън Ангелов вкара топката в мрежата на Иван Георгиев за 0:1. Единствената възможност за домакините бе удар от фаул на Димитър Байдаков, който мина над вратата. Атаките на „Спартак” продължиха и първо вратарят Иван Георгиев спаси техен удар, а малко след това топката срещна сглобката на гредите.

В 28-ата минута Христо Марков центрира отдясно от фаул и Димитър Байдаков с глава завъртя топката в мрежата за 1:1. В отговор Раденцов от фаул стреля над вратата, а за домакините отново Марков от фаул чак от тъча опасно прати топката до напречната греда.

В 37-ата минута при контра Димитър Байдаков бе съборен в наказателното поле на гостите и последва дузпа, от която Юлиян Райков покачи на 2:1. Минута преди почивката вратарят Иван Георгиев спаси силен удар на Андриян Димитров от гостите.

През втората част опитният тим на „Спартак” натисна здраво, но защитата се справяше, а контрите на етърци бяха много опасни. В 50-ата минута хубава комбинация, започнала от Стивън Манолов, мина през Юлиян Райков до Кристиян Иванов, който от чиста позиция би над вратата. Отново Кристиян Иванов нанесе опасен удар, изваден от вратаря Д. Иванов в корнер.

Пред Иван Георгиев също бе напрегнато. При прострелно центриране топката бе избита пред голлинията, а после опитният вратар спаси хубав удар. В 65-ата минута Ивайло Раденцов стреля опасно от фаул, но пак Георгиев извади топката с фантастична намеса. Все пак в следващата минута след центриране ветеранът Петър Ванков с глава изравни – 2:2.

Победата на младите етърци дойде в 75-ата минута, когато Кристиян Иванов направи дълъг пробив през центъра и изведе Димитър Байдаков, който отново се разписа за 3:2.

„Етър ВТ”: Иван Георгиев, Борислав Марков, Десислав Пенев, Димитър Цонев, Кристиян Кънчев, Кристиян Иванов, Стивън Манолов, Теодосий Райков, Юлиян Райков, Димитър Байдаков, Христо Марков (Велизар Тонков, Димитър Динев, Ивалин Петков, Димитър Митев, Калоян Митев, Марио Балъков, Пресиян Петков).