154 четения

Първомайчани подгониха голов рекорд

ФК „Първомайци“ – „Вихър“ 4:0

Петия си успех от началото на сезона в Областна група – Юг, постигна отборът на ФК „Първомайци“ и е начело в класирането. Четирите гола във вратата на „Вихър“ (Добри дял) увеличиха актива на тима до 30 попадения от началото на сезона, което прави средно по шест на мач. Гостите успяха да се бранят умело почти през цялото първо полувреме на срещата в Първомайци и независимо от игровия превес на домакините се пропукаха чак в 36-ата минута, в която точен бе Галин Жеков.

Второто полувреме тръгна по ноти за първомайчани, тъй като още в 48-ата минута бившият горнооряховски локомотивец Красимир Гавазов покачи на 2:0. Този резултат се запази до 83-тата минута, в която Георги Ванков вкара за 3:0, а само 180 секунди по-късно отново порази целта, фиксирайки крайното 4:0.