125 четения

„Локомотивът“ набира скорост, втори пореден успех връща самочувствието във футболна Горна Оряховица

„Локомотив“- „Септември“ 3:0

Втора поредна победа и първа за сезона на свой терен записа „Локомотив” в XIII кръг от първенството на Втора лига. Класиката 3:0 срещу „Септември” от Симитли върна надеждите на горнооряховчани за измъкване от зоната на изпадащите и за по-предно класиране. Преди двубоя „железничарите” бяха на 14-о място в таблицата с актив от едва 7 точки. След него точките вече са 10, колкото имат още три отбора, а авансът пред предпоследния вече е 6 т. Преди първия съдийски сигнал капитанът на „Локомотив“ Петър Чалъков получи от председателя на комисията за младежта и спорта към Община Г. Оряховица Георги Бижев фланелка с надпис: „П. Чалъков 50“ (50 мача с екипа на ОФК „Локомотив“ (ГО). Фланелка получи и нападателят Владислав Мирчев с надпис: „В. Мирчев 300“ (300 мача в професионалния футбол на България).

Текст снимка: Владислав Мирчев получи от Георги Бижев фланелка „Мирчев 300”, тъй като с двубоя със „Септември” закръгли 300 мача в професионалния футбол на България. Мирчев е най-опитният футболист на „Локомотив”. Той е играл в Шампионска лига с шампиона на Беларус „Бате Борисов” и е излизал на „Сантяго Бернабеу” срещу „Реал” (Мадрид). Играл е в Италия, Казахстан, Кипър, Малдивите.

Срещата започна с игра предимно в центъра на терена. Първото сериозно положение в мача създадоха домакините. Мирчев засече центриране с глава на Митев, но право в ръцете на Чарлз Тейлър. Гостите от Симитли отговориха с удар на Китан Василев, но без проблеми за Христов. В 40-ата минута Александър Стефанов центрира в наказателното поле, а най-съобразителен се оказа Влади Мирчев, който не остави шансове на противниковия страж и откри резултата 1:0 за „Локомотив“. Второто полувреме започна равностойно, но домакините постепенно наложиха стила си на игра. В 65-ата минута Румен Гьонов подаде към Джунейт Яшар, който удвои с директен изстрел от границата на наказателното поле. Пет минути по-късно Митев центрира от ъглов удар, а Даниел Стоянов с глава вкара трети гол за „железничарите“. Малко по-късно Християн Христов отрази изстрел на Хазуров от пряк свободен удар. Стражът на домакините се отличи със страхотна намеса и при удар на Михайлов отдалече. Юношата на „Локомотив“ Иван Славов пък бе много близо до това да се отчете с попадение, но изстрелът му мина над вратата.

ОФК „Локомотив“: Христов, Цанков, Таушанов, Гьонов Стоянов, Стефанов, И. Иванов, Яшар, Митев (90+3 Мурад), Райчев, Мирчев (89 Славов)

Снимка:regnews.net