Ключови вратарски намеси запазиха нулевото равенство в Елена

„Чумерна“ (Елена) – „Лозен 1924“ (Сухиндол) 0:0

Отборът на „Чумерна“ продължи с доброто си представяне тази пролет в първенството на Елитната областна футболна група. В пети пореден кръг еленчани не допуснаха загуба, като в неделя спряха лидера в класирането „Лозен 1924“ (Сухиндол). На градския стадион в Елена съперниците не успяха да си вкарат гол, като общо взето възможностите за това се броят на пръстите на едната ръка. Мачът тръгна с две положения за гостите, при които вратарят Петко Ганчев направи ключови спасявания. До 8-мата минута той отрази изстрели по диагонала на Виктор Василев, озовал се очи в очи с него. След това домакините затвориха фланга и до почивката Ганчев трябваше да се намесва само още веднъж, като извади изпод гредата шут от фал на Георги Иванов. На свой ред еленчани опитваха контри, но малко не им достигаше в завършващата фаза, за да затруднят сериозно Станимир Палев.

След почивката картината не се промени особено, като отново двете защити надделяваха над нападателите. При контра Адем Шабан остана сам срещу Палев, който спаси вратата си с крак. За сухиндолци пък Алекс Паунчев се размина с топката на чиста позиция и краят на срещата дойде при 0:0. В класирането след 12-ия кръг сухиндолци остават начело с 27 точки, с четири повече от „Изгрев-93“ (Царевец) и ФК „Ресен- 2012“.