„Виолетовите“ удариха челник в Югозападната трета лига, продължават без загуба в контролите

Победа с 5:0 срещу третодивизионния ФК „Кюстендил“ постигна отборът на „Етър ВТ“. Великотърновци срещнаха третия в класирането на Югозападната трета лига на стадион „Рила“ в едноименния град. Двамата чужденци на проби – Жан-Пиер да Силва и Уилсън Фелипе, бяха пуснати от Веселин Великов като титуляри, за да прецени качествата им. Христо Димитров, който вкара неотдавна хеттрик срещу „Загорец“, сега се отличи с гол и две асистенции.

„Етър ВТ“ започна в състав Анатоли Господинов, Кольо Станев, Мариян Иванов, Николай Дичев, Георги Александров, Радослав Апостолов, Николай Янков, Цветомир Тодоров, Жан-Пиер да Силва, Уилсън Фелипе и Христо Димитров.

Още в 3-тата минута Радослав Апостолов бе фаулиран в пеналта на съперника и сам реализира от бялата точка отсъдения наказателен удар за 1:0. Резултатът бе удвоен в 18-ата минута, когато след центриране от корнер Христо Димитров засече топката в мрежата за 2:0. Преднината набъбна до 3:0 в 25-ата минута. След бърза контраатака и асистенция на Христо Димитров опитният Цветомир Тодоров вкара първия си гол след завръщането в “Етър ВТ”.

След почивката в игра влязоха и останалите футболисти, като великотърновци създадоха голови положения, но резултатът се запази чак до 77-ата минута, в която Христо Димитров намери Христо Марков и юношата на етърци се разписа за 4:0. В 89-ата минута след ъглов удар Мариян Иванов засече топката и нацели гредата. След това тя попадна в Борислав Марков, който със силен изстрел от границата на наказателното поле и рикошет в крак на защитник фиксира крайното 5:0.

Така „виолетовите“ продължават без загуба в контролите, като досега са записали три победи и едно реми, а във втори пореден мач не допускат гол.