Откриха STEM център по автоматика в СУ „Владимир Комаров“
Придобивката възлиза на 69 657 евро и осигурява на учениците иновативна среда за обучение
СУ „ВЛАДИМИР КОМАРОВ“ СЕ СДОБИ С МОДЕРЕН STEM ЦЕНТЪР „АВТОМАТИКА“.
Официалното откриване на иновативната среда се превърна в празник в учебното заведение, на който присъстваха кметът инж. д-р Даниел Панов, заместникът му Георги Камарашев, Бонка Долчинкова – шеф на отдел „Образование“, Росица Димитрова – директор на дирекция „Социални политики, здравеопазване, транспорт“, ръководители на училища и представители на местната образователна общност.
Центърът създава условия учениците да учат чрез изследване, експерименти и практически занятия. В него възпитаниците на школото ще се подготвят по различни науки, технологии, инженерство, изкуства и математика.
По време на откриването учениците демонстрираха дейности с роботи, дронове и микроконтролери, 3D модели и прототипи и проведоха практически експерименти по физика и химия.
Учебното пространство е оборудвано с интерактивни дисплеи, лаптопи и таблети, 3D принтери, VR технологии, графични таблети и лабораторни комплекти.
Обучението обхваща ученици от I до XII клас, които ще разработват проекти, ще търсят решения на реални проблеми и ще развиват предприемачески умения.
Инвестицията за изграждането на STEM център възлиза на 69 657,52 евро, осигурени от Националния план за възстановяване и устойчивост.
Галина ГЕОРГИЕВА

