6 четения

Гросмайстор Мариан Петров с бронз от шампионата на ускорен шах

От 7 до 15 юни в курорта Приморско се проведоха държавните отборни първенства за мъже и жени, а след тях и индивидуалните първенства по ускорен шах и блиц. Шахматен клуб „Етър“ се включи с петима свои представители.

Гросмайстор Мариан Петров спечели бронзов медал от държавното първенство по ускорен шах. В курорта Приморско състезателят на ШК „Етър“ завърши с пет от седем възможни точки. Със същия актив финишира неговият съотборник и председател на великотърновския клуб – мс Николай Йорданов, останал четвърти. Международният майстор Емил Стефанов е девети, мс Емил Петков – 12-ти, Николай Илиев – 18-и.

В първенството по блиц се включиха 26 шахматисти. Най-добре от „Етър“ отново се представи държавният шампион по класически шах Мариан Петров, завършил на пето място с 6 от 9 точки. Емил Стефанов е осми с 5,5 т., а Николай Йорданов – 14-ти.

В 67-ото държавно отборно първенство участваха 14 тима при мъжете. Представителите на ШК „Етър“ финишираха в златната среда- 8 място.