"Виолетовите" стартираха сезона с класика, вкараха 3 гола на русенци | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

„Виолетовите“ стартираха сезона с класика, вкараха 3 гола на русенци

Публикувана на: 18.02.2019г. 685 прегледа

„Етър – ВТ“ – „Дунав“ 3:0

Победа с 3:0 записа отборът на „Етър – ВТ“ на старта на пролетния дял от шампионата. Трите точки поставиха възпитаниците на Краси Балъков в битката за шестицата. Попаденията паднаха през второто полувреме, в което домакините разкъсаха компактно стоялия на терена през първото съперник.

„Виолетовите“ започнаха силно срещата и през първите 15-20 минути притиснаха гостите в половината им. Отборът играеше маневрено със захождания и по двата фланга. В 10-ата минута Георги Сърмов отправи силен удар от въздуха, но топката профуча над напречната греда. На два-три пъти пък защитници на гостите с шпагати пресякоха опасни подавания във вратарското поле на Благой Макенджиев. В 17-ата минута стражът на русенци извади удар на Руменов в корнер, а при последвалото центриране на Мане му се наложи отново да се намесва след изстрела на Дани Младенов с глава. След тази ситуация темпото започна да спада, като подреденият в половината си отбор на „Дунав“ успя да неутрализира натиска на домакините и казано на жаргон, мачът „заспа“. На практика до края на първата част се запомни само единственият точен удар с глава на Ахмедов от състава на гостите, спасен от Христо Иванов, другото бе разпокъсана игра, неточни подавания и завършващи удари. През паузата между полувремената Краси Балъков предприе смяна, като вместо Мане на терена се появи Милчо Ангелов. „Виолетовите“ отново започнаха агресивно и 2 минути след подновяването на играта Флорент Боджадж откри резултата. Той получи топката от десния фланг и шутира от границата на наказателното поле, а след рикошет в бранител на русенския тим кълбото намери мрежата зад Макенджиев за 1:0.

Етърци веднага смениха начина на игра и пуснаха съперника в половината си. Освен един удар на Фирцулеску обаче от дистанция, париран от Христо Иванов, гостите не постигнаха друго. Тактиката обаче да хванат „Дунав“ на контри проработи перфектно. В 70-ата минута Крум Стоянов изнесе топката на скорост и изведе Дани Младенов отдясно сам срещу Макенджиев. Последва шут по диагонала и от страничния стълб топката се укроти в мрежата на Макенджиев за 2:0. В 82-рата минута пък Здравко Илиев нахлу по десния фланг и подаде по трева към Милчо Ангелов, който от границата на вратарското поле вкара първия си гол за „виолетовите“ и трети в мача. Последната интересна ситуация в мача бе секунди преди да изтече редовното време, когато след ъглов удар Диян Димов насочи топката под гредата на Христо Иванов, но вратарят на „виолетовите“ реагира точно и я извади в корнер.

„Етър – ВТ“: Иванов, Илиев, Гълъбов, Василев, Кр. Стоянов, Сърмов, Мане (46 – Ангелов), Руменов (70 – Колев), Батрович, Боджадж, Младенов (83 – Ив. Стоянов)