14 четения

Бялата крепост падна, Лига Европа е на един мач разстояние

„Етър ВТ“ – „Славия“ 2:0

Победа с 2:0 в срещата реванш със „Славия“ записаха футболистите на „Етър ВТ“ и с общ резултат 2:1 от двата мача са седми в крайното класиране на Първа лига. Позицията им дава право да играят с третия „Левски“ бараж за участие в Лига Европа. Двубоят е утре от 20:00 часа на стадион „Георги Аспарухов“.

Първите минути на мача с „белите“ бяха равностойни, като само изстрел на Венци Василев създаде суматоха в пеналта на гостите. Така дойде 23-тата минута, в която домакините откриха резултата. Центрирана от ъглов удар топка се отби в ръката на Хуманес, след което Яни Пехливанов простреля Георги Петков от упор. Капитанът на „белите“ вдигна ръка за засада, но такава не бе отсъдена, защото нямаше. В 38-ата минута Петков трябваше да бърка отново в своята мрежа. При идентична ситуация „виолетовите“ нанесоха втори удар. Милчо Ангелов преодоля съпротивата на Янис Карабельов и посрещна с глава центриране от корнер за 2:0.

Второто полувреме започна с нова опасност пред вратата на „белите“. Даниел Младенов получи пас от Милчо Ангелов и почти докосна третото попадение, но Гошо Петков спаси удара му с крак. Последва сериозно разбъркване във вратарското поле на гостите, но до 3:0 отново не се стигна.

В 69-ата минута Румен Руменов нанесе много силен шут, избит от Петков, който започна да се кара на бранителите пред себе си. Вратарят на „Славия“ се постара да изнерви и около 3000-те привърженици на домакините.

До края тимът от столицата се опитваше да стигне до гол, който би дал друга насока на плейофа, но етърци не се огънаха. Когато се наложеше, и Христо Иванов си бе на мястото, така че радостта остана за Велико Търново.

„Етър ВТ”: Хр. Иванов, Илиев, Гълъбов, Василев, Кр. Стоянов, Пехливанов (74 Ив. Стоянов), Сърмов, Руменов, Боджадж (81 Батрович), Младенов (80 Артюнин), Ангелов.