102 четения

Кольо Станев титуляр за младежите на България срещу Узбекистан

Юношеският национален отбор на България до 19 години постигна две поредни победи с по 2:0 по време на подготвителния си лагер в Турция. Възпитаниците на Ангел Стойков се наложиха над „Аланияспор“ и над връстниците си от Узбекистан. Състезателят на „Етър ВТ“ Кольо Станев започна като титуляр втория мач. Националите успяха да поведат в 11-ата минута. След центриране отдясно топката попадна у Димитър Тонев, който преодоля вратаря на съперника, а притичалият капитан Владимир Николов реализира на празна врата. До почивката Узбекистан опита да отговори, но защитата ни и вратарят Дичевски бяха на висота. Втората част отново започна с българско надмощие и нашите успяха да стигнат до второ попадение след центриране от ъглов удар и разбъркване, в което най-добре се ориентира бранителят на „Лудогорец“ Александър Ганчев. До края на двубоя трикольорите изпуснаха още няколко положения, с които можеха да направят преднината си още по-убедителна.

Последната контрола на България U19 в Турция е на 6 февруари (четвъртък) от 16:00 ч., отново срещу Узбекистан в Алания. В края на март на тима на Ангел Стойков му предстои участие в елитния квалификационен кръг за класиране на европейско първенство.