Равностоен мач в Елена и поделени точки

„Чумерна“ – „Изгрев-93“ 1:1

Отборът на „Чумерна“ продължи добрата си пролетна серия и след като не се даде на първите два отбора в класирането на Елитната областна група – „Лозен 1924“ (Сухиндол) и ФК „Ресен 2012“, в неделя спря и третия „Изгрев-93“. Гостите от Царевец поведоха в резултата в Елена още във 2-рата минута. Техен нападател бе спрян с нарушение в пеналта и Валентин Русанов реализира отсъдената дузпа за 0:1. След равностойна игра дойде 37-ата минута, в която и домакините получиха право на наказателен удар. Пеньо Андреев обаче би в аут от бялата точка и авансът на „Изгрев-93“ се запази. Равенството бе възстановено в 44-тата минута, в която след пробив отляво топката стигна до Димитър Димитров и той стреля точно за 1:1. През второто полувреме съперниците рядко застрашаваха вратите си и в крайна сметка си поделиха по една точка в коректния мач.