С човек по- малко „виолетовите“ биха в Симитли, Ивей и Мартин Петков бележат

С десет души отборът на „Етър ВТ” спечели изключително важен успех при гостуването на „Септември” (Симитли), в мач от четвъртия кръг на Втора лига. Головете вкараха Ромеш Ивей и Мартин Петков, а в 47-ата минута Здравко Илиев получи червен картон. Треньорът Веселин Великов бе направил промени в състава в сравнение с мача с „Хеброс“ и като титуляри започнаха Николай Дичев и Ромеш Ивей.

Още в началото на срещата удар на Яни Пехливанов от 20 метра мина край вратата на домакините. В 14-ата минута Кольо Станев стреля, вратарят спаси, след което Станев върна на Дани Младенов, чийто удар отново бе париран от Филип Димитров.

В следващите минути етърци продължиха да водят играта, създадоха още две-три ситуации, но без завършващ удар. Все пак логичното се случи в 44- ата минута. Хубава комбинация в пеналта между Дани Младенов и Мартин Петков завърши с пас към Ромеш Ивей, който със страхотен удар с левия крак прати топката под гредата за 0:1.

Нещата за „Етър ВТ” се усложниха в 47-ата минута, когато директен червен картон получи Здравко Илиев за събаряне на откъснал се нападател. Гостите обаче бързо нанесоха втори удар. Само след пет минути Мартин Петков с плътен удар с левия крак от 17 метра покачи на 0:2.

С човек повече “Септември” натисна и в 70-ата минута успя да върне един гол. Вратарят Анатоли Господинов спаси удар, но добавка на Владислав Златинов намали на 1:2. Домакините опитаха промяна и нанесоха още два удара, уловени от Господинов, а за етърци след центриране от фаул Мариян Иванов с глава стреля до гредата. В добавеното време влезлият като резерва Хосе Кордоба излезе сам срещу Филип Димитров, но не успя да го преодолее.

„Тотално владеехме играта и мача до червения картон, логично поведохме. След като останахме с човек по-малко, се наложи да пазим резултата, но успяхме да  вкараме хубав гол за 0:2. Домакините опитаха промяна, но стигнаха само до един удар и гол. В самия край Хосе Кордоба можеше съвсем да реши мача, но в чиста позиция не подаде на Дани Младенов. Доволен съм от играта, спечелихме изключително важна победа и продължаваме напред!”, коментира старши треньорът Веселин Великов.

С трите точки великотърновци излязоха на пето място в класирането. На 14 август на стадион „Ивайло“ гостуват съседите от „Янтра” (Габрово), които още нямат спечелен мач.

“Етър ВТ”: Анатоли Господинов, Здравко Илиев, Николай Дичев, Мариян Иванов, Атанас Кръстев, Кольо Станев, Яни Пехливанов, Радослав Апостолов, Ромеш Ивей, Мартин Петков, Даниел Младенов.