6 четения

Комоцио спря Калина Стефанова на световното по самбо

Комоцио спря Калина Стефанова от участие на полуфинал на световното по самбо в София. Еленчанката вървеше много уверено в шампионата и се очакваше да спечели третата си световна титла при жените.

В категория до 56 килограма Стефанова постигна две победи, но във втората си среща получи комоцио, което беше установено от направения й скенер в „Пирогов“. Така двукратната световна шампионка остана на пето място в класирането след последвала лекарска забрана непосредствено преди мача срещу Наталия Илкив, която отиде на финал без борба. В периода 2010 – 2013 година Калина Стефанова четири пъти стигна до финал на световно първенство за жени по спортно самбо, като първите две години успя да спечели и световната титла. През месец май еленчанката завоюва сребърен медал от европейското първенство за жени в Казан, Русия.