7 четения

Голове на Георгиев и Трифонов бетонираха павликенчани в Трета лига

ОФК „Павликени“ – „Бдин 1923“ 2:0

С голове преди почивката павликенчани удариха третия в класирането и си осигуриха мястото в Северозападната Трета лига и през новия сезон. Възпитаниците на Димитър Тодоров започнаха мощно срещата и до 15-ата минута пропуснаха поне три голови ситуации. Невероятен малшанс преследва голаджията им Димитър Кушев, който в срещата отправи няколко удара с крак и два с глава, но все малко не му достигаше да се разпише.

В 24-тата минута Георги Георгиев надскочи всички в пеналта на видинчани при центриране от корнер и с глава откри резултата – 1:0.

За 2:0 точен бе Красен Трифонов в 38-ата минута. Халфът проби отбраната на гостите отляво и със силен удар в близкия ъгъл осигури комфортна преднина на тима си, запазила се до последния съдийски сигнал.