„Железничарите“ спечелиха регионалното дерби

„Етър ВТ“ – „Локомотив“ 0:4

Загуба с 0:4 претърпяха юношите старша възраст на „Етър ВТ“ от горнооряховските локомотивци. Регионалното дерби се игра на стадиона в Самоводене в сряда. Гостите нанесоха удара си в началото на мача, като за две минути Янислав Цачев отбеляза два гола. Нападателят на „железничарите“ бе изведен в 10-ата минута и стреля край вратаря на „виолетовите“ за 0:1. След още 120 секунди Цачев покачи на 0:2 отблизо, а малко по-късно пропусна да запише хеттрик. В края на полувремето отново той бе на добра позиция, но стражът на етърци спаси. Иван Славов покачи на 0:3 в 75-ата минута, пет по- късно Николай Иванов навлезе на скорост и шутира от движение за 0:4. Преди това етърци имаха шансове за попадение, но ги пропуснаха.

В другите два мача „Спартак – Плевен“ победи с 3:0 „Бдин“ (Видин), със същия резултат „Изгрев- 93“ (Царевец) падна на свой терен от „Янтра“ (Габрово). Лидери в групата са плевенчани с 29, т., следвани от горнооряховчани с 23 т., габровци с 22 т., етърци с 19 точки.