68 четения

„Железничарите“ поведоха в резултата срещу „канарчетата“, но елитният тим стигна до крайния успех

„Ботев” (Пловдив) – „Локомотив” (Горна Оряховица) 3:1

Загуба с 1:3 в контролна среща, играна на естествен терен във футболен комплекс „Ботев 1912”, претърпяха горнооряховските „железничари“. Проверката с „Ботев“ (Пловдив) в Коматево запълни паузата в шампионата и за двата тима.

В 9-ата минута Атанас Стоименов проби отлично отдясно и центрира към Иван Василев, който от точката на дузпата отправи мощен удар, отклонил се от напречната греда. В 14-ата минута опасно центриране от фаул бе засечено с глава от играч на гостите, а топката мина над гредата.

В 24-тата минута слаб удар на Диян Христов бе уловен от Георги Аргилашки. Седем минути по-късно стражът на „канарчетата“ се намеси лошо и топката влетя във вратата на „Ботев“ след шут на Жак Пехливанов от границата на наказателното поле.

Веднага след подновяването на играта домакините организираха бърза атака, Атанас Стоименов пусна към Антонио Вутов и той с удар от средна дистанция изравни – 1:1. В 44-тата минута Марко Перван нацели страничната греда след добре изпълнен свободен удар.

Второто полувреме тръгна с гол за „жълто-черните“. В 49-ата минута комбинация между Станислав Шопов и Джонатан Перейра завърши с центриране на бразилеца към Фернандо Виана, който от непосредствена близост вкара за 2:1.

В 53-тата минута Жак Пехливанов от състава на гостите получи червен картон, но мястото му на терена бе заето от Петър Чалъков. Малко по-късно Слави Шопов центрира от фаул, Фернандо Виана продължи пътя на топката, но вратарят на гостите спаси.

В 67-ата минута талантът на „канарчетата“ се отчете с хубаво изпълнение на ъглов удар, оползотворено от Лъчезар Балтанов, който с глава прати топката в мрежата за 3:1.

До края Шопов центрира още веднъж отлично от корнер, а Костадин Ничев с глава стреля в напречната греда.