Спорт

Бронз за ВТУ от Националния студентски шампионат по футзал

Бронзови медали от Националния студентски шампионат по футзал спечели отборът на ВТУ „Св. св. Кирил и Методий“. Надпреварата се проведе в базата на БФС в Бояна и събра тимове от цялата страна. Селекцията на доц. Стоян Денев и гл. ас. Асен Атанасов спечели три победи. Великотърновските студенти надиграха в предварителната група колегите си от Лесотехническия университет с 3:0 и от Югозападния университет с 3:2. На четвъртфиналите отборът от старата столица се наложи с 3:2 над НСА. На полуфинала великотърновските футболисти срещнаха представителите на Софийски университет. Двубоят започна отлично за столичните студенти, които набързо поведоха с 0:2. След почивката ВТУ изравни, последваха пропуски и удари в гредите, а в самия край на двубоя съперникът заби още две попадения и с 2:4 се класира на финала, който загуби от състава на УНСС.